Wirydarz - grupa działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii
poniedziałek, 05 grudnia 2011
"Była samą dobrocią" - i ja tak myślę. W czasie wojny w swoim domu rodzinnym, w skrytce pod chlewem - ukrywała i otaczała opieką siedmiu Żydów z Jedwabnego, widząc w nich bliźnichw ciężkiej potrzebie.
poniedziałek, 28 listopada 2011
Żydowski Instytut Historyczny i Grupa Wirydarz zapraszają na promocję książki "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej”. W programie spotkania: Czyje drzwi płonęły? - dyskusja na temat roli Kościoła katolickiego w kształtowaniu stosunków polsko-żydowskich.
środa, 16 listopada 2011
15 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się promocja książki "Co to, to nie" połączona z dyskusją na temat polsko-niemiecko-żydowskich wpływów na kulturę Górnego Śląska.
Zapraszamy na pokaz filmu Karin Kaper i Dirka Szuszies "Ale życie toczy się dalej" i dyskusję z Karin Kaper, reżyserką, producentką i jedną z bohaterek filmu.
środa, 14 września 2011
W dniu 80 urodzin Haliny Bortnowskiej, Wydawnictwo Agora i Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis" zapraszają na promocję książki: "Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej".
poniedziałek, 05 września 2011
W Jedwabnem piołun, roślina zgliszcz i opuszczonych siedzib. Zawsze przywożę stamtąd kilka gorzkich liści. To miejsce każe czuć się naraz braćmi i Abla-ofiary, i Kaina-zabójcy.
środa, 06 lipca 2011
W lipcu przypadają tragiczne rocznice: mordu w Jedwabnem i mordu w Srebrenicy. Budujemy tradycję spotykania się, by uczcić pamięć ofiar, umocnić pragnienie, by nigdy więcej...
niedziela, 17 kwietnia 2011
sobota, 16 kwietnia 2011

Zapraszamy na Marsz modlitwy „Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego", organizowany przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów. Niedziela, 17 kwietnia 2010 o godz. 16.00.

Rozpoczęcie Marszu - przy Pomniku Bohaterów Getta.

 

czwartek, 31 marca 2011
Problemem dyskutowanym podczas spotkania będzie postawa obserwatorów ludobójstwa, którym może się udzielać wizja świata ludobójców, nie zawsze świadome, ale jednak istotne zakwestionowanie człowieczeństwa ofiar.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6