Wirydarz - grupa działania przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii
Blog > Komentarze do wpisu

Spotkanie 23 listopada z Piotrem Pazińskim i Adamem Lipszycem

Gośćmi Wirydarza będą: Piotr Paziński i Adam Lipszyc. Podzielą się z nami swoim doświadczeniem - młodych Żydów dorastającyh w powojennej Polsce (w latach 70-tych i 80-tych). Zapraszamy do Fundacji Helsińskiej o 19.00. Na 18.00. zapraszamy chętnych do planowania spotkań i działań Wirydarza od stycznia 2010 r.

Adam Lipszyc – rocznik 1975, pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Zajmuje się filozoficznymi konsekwencjami psychoanalizy i dwudziestowieczną filozofią żydowską, zwłaszcza myślą Waltera Banjamina. Opublikował książkę „Międzyludzie. Koncepcja podmiotowości w pismach Harolda Blooma” (2005). Opracował i współtłumaczył wybór esejów Gershoma Scholema „Żydzi i Niemcy” (2006), pod jego redakcją ukazał się też tom „Emmanuel Levinas: filozofia, teologia, polityka” (2006). Współredagował, ze Stanisławem Krajewskim, tom „Abraham Joshua Heschel. Philosophy, Theology and Interreligious Dialogue” (2009). Ostatnio wydał "Ślady judaizmu w filozofii XX wieku".

Piotr Paziński – rocznik 1973, filozof, naczelny redaktor miesięcznika „Midrasz”, autor monografii o „Ulissesie” Jamesa Joyce’a „Labirynt i drzewo” (2005) i osobistego przewodnika „Dublin z Ulissesem” (2008). Prozę literacką dotychczas pisał do szuflady, ale właśnie zerwał z tym obyczajem, publikując „Pensjonat” (2009). Mieszka na Mokotowie.

 

niedziela, 22 listopada 2009, grupawirydarz

Polecane wpisy